12345

ФУТБОЛЬНИЙ КЛУБ "ПОЛІССЯ"

Останній матч  
28 жовтня 2017 року
Чемпіонат області з футболу

ФК "Полісся" (Добрянка)
ФК "Прилуки" (Прилуки)
3:0
хЛТБЙОУЛЙК РПТФбМ

Реклама

Вхід користувачам.


Ще не зареєстровані?

Новини на E-mail


 

Валентин Круковець: «Я бачу перспективу юних полісян»

22.11.2010

coaches11.jpgРозкажіть будь-ласка про себе, як ви розпочинали футбольну кар’єру?

Родом я з Луцька і навчаючись в місцевій школі я одночасно займався футболом в ДЮСШ.  Після закінчення школи я поїхав до Івано-Франківська, де тренувався з місцевим «Прикарпаттям», а грав за фарм-клуб «Прикарпаття» -  ФК «Тисмениця». Це було в 1998 році. В 1999 році я повернувся до Луцька і грав за аматорський ФК «Троянда-експрес», який в тому ж році став чемпіоном області та володарем кубку області і дійшов до фіналу кубку серед аматорів. Після цього я був помічений та запрошений до луцької «Волині». В 2001 перейшов до ФК «Сокіл» (Золочів), з яким ми вийшли з другої ліги до першої. На той час ФК «Десна» виступавши в другій лізі, був фарм-клубом «Сокола», і тому згідно регламенту я мав можливість грати і за «Сокіл» і за «Десну». Моя гра сподобалась президенту ФК «Десна» Чаусу І.П.  Він викупив мій трансфер у «Сокола».

Ви виступали за чернігівський футбольний клуб «Десна», зокрема в 2005-2006 році Вас визнано кращим гравцем року. Що найбільш запам’яталось за час виступів в «Десні»

В 2003 році я підписав контракт з «Десною», в клубі того часу головним тренером був Вадим Лазаренко. Коли я прийшов в «Десну», перед нами стояло завдання вийти до першої ліги. Нажаль, в перший сезон мого перебування в «Десні» ми не змогли виконати це завдання, хоча якщо б не той «злополучний» матч з дніпродзержинською «Сталлю» …

 Після невдалого сезону пост головного тренера залишив Вадим Лазаренко, а на зміну прийшов досвідчений дует Олександра Томаха та Юхима Школьнікова. І тільки з другої спроби ми виконали довгоочікуване завдання. Найбільше запам’ятався дебютний сезон в першій лізі, на той час в нас підібралась цікава команда, в якій виступали такі відомі футболісти як Олег Ратій, Іван Богатир, Євген Артальянов, Олександр Кожемяченко, Ігор Бобович, Дмитро Колодін, Павло Щедраков, Віталій Гавриш, Володимир Чуланов. Згодом з добрянського «Полісся» почали з’являтися  молоді перспективні гравці Андрій Ярмоленко, Тимур Рустамов, Максим Ярошенко.

Ми  показували чудовий футбол, на наші матчі ходило багатотисячна армія вболівальників. Гадаю ми залишили незабутнє враження.

В цьому році «Десні» виповнюється 50 років, чому на ваш погляд сьогодні напівпусті трибуни на матчах за участі «Десни»?

В 2007 році помінялось керівництво ФК «Десна», президентом клубу став Олексій Савченко, прийшов новий тренер Сергій Кучеренко і нажаль була зруйнована вся система традицій, яка будувалась в клубі роками. Команда поступово почала перетворюватися в «привозну». Ще десь рік «Десна» за рахунок старого багажу грала і люди ходили на футбол, але вже через рік «Десна» стала нікому не потрібна. Зруйнувати легко, побудувати набагато складніше. Нове керівництво закинуло футбольний клуб, потім приходили нові люди, які обіцяли багато, але нічого не робили. На мій погляд, зараз футбольного клубу «Десна» як такого немає: є тренер, є футболісти, які грають в другій лізі. Нажаль, на сьогодні друга ліга не відповідає вимогам професіонального футболу, тобто грає дуже мало команд і вони не дуже сильні. І що виходить в результаті: футболісти півроку тренуються, а потім 2 місяці грають. А ще за «Десну» грають маловідомі приїжджі футболісти, тому і люди не йдуть на стадіон. Хоча футбол в Чернігові люблять. Але я сподіваюсь, що після місцевих виборів влада зверне увагу на ФК «Десна» і відродить чернігівський футбол.

Після «Десни» Ви вже  декілька сезонів граєте за добрянське «Полісся».

    В 2008 році в «Поліссі» підібралась чудова команда, де грали досвідчені футболісти, знайомі за виступами в «Десні». Але в цей час і в нашого головного конкурента ФК «Єдність-2» (Плиски) була досить сильна команда і між нами точилась боротьба. На мій погляд, в тому сезоні це були дві однаково рівні за класом команди, які суттєво відрізнялися від інших команд області не тільки за грою, а і за своєю інфраструктурою. Але, нажаль, набравши рівну кількість очок, тільки за результатом однієї очної зустрічі ми були другими. Так само вийшло і в кубку області: зігравши 2:2 вдома і 1:1 на виїзді,  ми були дуже близькі до завоювання кубку області. В 2009 році команда була напівкроку до фіналу кубку України серед аматорських команд і це є вагомим досягненням команди зразка 2009 року. 

    Навесні 2010 року, після програшу кубку області, президент клубу Іван Петрович вирішив поміняти стратегію і зробити ставку на молодь, об’єднавшись з ДЮСШОР «Юність», і створивши нову команду, кістяк якої складали гравці 1993-1994 років народження. Перед командою на початку сезону не було завдання боротися за призові місця. І тільки після першого кола, Чаус Іван Петрович об’єднавши ідеєю всіх нас, що команда потенціально може боротися за високі місця. Усвідомивши це, ми з Ігорем Бобовичем зуміли налаштувати молодь і яскраво зіграти друге коло. В результаті ми зайняли друге місце, з чим я всіх і вітаю. Тому що це дійсно був успіх, враховуючи те, що  основу команди складали молоді гравці. Це дійсно можна вважати успіхом, хоча знову отримали друге місце, але ці срібні медалі відрізняються від медалей 2008, 2009 років. В ті роки срібні медалі вважалися провалом, поразкою чемпіонату, а срібні медалі 2010 року можна вважати «золотими», тому що це великий прорив для нашої молодої команди. А перемога в матчі за  Супекубок , де юні полісяни обіграли ФК «Єдність» (Плиски) на їхньому ж полі і поклали «срібні» медалі в Суперкубок, ще раз довів, що в цієї молоді є перспектива і ми на правильному шляху.

Сьогодні ви не тільки гравець, а і граючий тренер. Як це відображається на полі?

    В «Поліссі» ми працюємо разом з Ігорем Бобовичем, я - як граючий тренер, він - як тренер, тому що, нажаль, травма, отримана на початку сезону не дозволила йому більше в цьому році вийти на поле.

Коли я став тренером, в мене стало більше відповідальності. Якщо будучі гравцем я виходив на поле і ніс відповідальність лише за свою гру, то тепер я відповідаю за результат всієї команди.

 Які перспективи ви вбачаєте в команді  «Полісся-Юність», чого слід чекати від наймолодшої команди області в 2011 році?

На даний час наше головне завдання зберегти кістяк команди, я гадаю в наступному році ми теж будемо робити ставку на молодих перспективних гравців, багато з яких, я вірю, обовязково заграє в професіональному футболі.  А на рахунок перспетив, хотілось би спробувати свої сили не тільки на обласному рівні, а і в аматорській лізі України, тому що «Полісся» за своєю інфраструктурою, філософією та своєю грою, яку показало на протязі останніх років, давно переріс обласний рівень і готовий виступати на всеукраїнському, що й довели виступи в кубку України серед аматорів в 2008-2009 рр.

 
< Попередня"Десні" 50 років   ФК «Полісся» відзначив своє 18-річчяНаступна >

Наступна гра

 
        29 вересня 2018 року
Українська Прем'єр Ліга

Десна U-21 (Чернігів)
Ворскла U-21 (Полтава) 
 Початок: 15:00

Турнірна таблиця

 
Чемпіонат області 
з футболу 2017 року
 м Команда  і  м'ячі  о 
 1 Агродім(Бахмач) 24  70-20  64
 2  Ніка (Чернігів) 24  60-16 59
 3 ФК Чернігів 24 59-17 58
 4  Кудрівка (Сосниця) 24  57-21 45
 5 Зернопром(Анисів) 24 

39-27

38
 6 Фаворит (Корюківка) 24 50-37 36
 7  Кремінь (Ічня) 24 31-27 36
8  Полісся (Добрянка) 24  49-60  30
 9 Динамо (Ніжин) 22  34-58 21
 10 Фк Прилуки 24  41-55  20
 11 ФК Городня 24  18-61 16
 12  Десна-2 (Чернігів) 24 21-56  13
 13  Ревна(Семенівка) 24 14-66  10