12345

ФУТБОЛЬНИЙ КЛУБ "ПОЛІССЯ"

Останній матч  
28 жовтня 2017 року
Чемпіонат області з футболу

ФК "Полісся" (Добрянка)
ФК "Прилуки" (Прилуки)
3:0
хЛТБЙОУЛЙК РПТФбМ

Реклама

Вхід користувачам.


Ще не зареєстровані?

Новини на E-mail


 

ФК «Полісся» (Добрянка) 25 років. Філософія успіху

28.11.2017
pa236319site1_1.jpg

У далекому 1992 році Іваном Чаусом був створений футбольний клуб «Полісся» з Добрянки, клуб, який пройшов тернистий шлях до яскравих перемог на обласній та всеукраїнській арені, де був неодноразовим бронзовим, срібним призером та чемпіоном області, володарем кубка та суперкубка області, чвертьфіналістом та півфіналістом кубка України серед аматорських команд. За 25 років існування ФК «Полісся» єдина команда в області, яка має безперервний стаж у футболі, адже за такий період десятки команд з’являлись і десятки зникали з футбольної карти чернгівщини. Цей клуб завжди відрізнявся серед інших команд своєю філософією, стратегією, самобутністю та інфраструктурою. Адже невдовзі після створення клубу був збудований один із найкращих стадіонів області. Через який, за 25 років, пройшло понад 700 футболістів, з яких кожен десятий в подальшому заграв на професійному рівні, в тому числі й такі відомі футболісти як Андрій Ярмоленко, Олександр Романчук, Денис Скепський, Віталій Гавриш та інші.

y_84a6e4e8.jpg

 - Іване Петровичу, 25 років існування для футбольної команді області – це дуже почесний стаж. Зрозуміло, що утримувати клуб на пристойному рівні це не тільки великі фінансові витрати, але й величезні затрати свого власного часу, енергії, переживань та сил. Чи не виникало бажання покинути цю справу, та зайнятись більш легшою та вдячною справою?

 - Не буду кривити душею. Виникало. І не одноразово.  Футбол – це велике навантаження, як фінансове так і моральне. Мало хто уявляє, скільки за ці роки було разом з перемогами та поразками недоспаних ночей, переживань, витрачених нервів та сил.  А разом з цим всі амбіціозні цілі, які ставились перед командою –  практично вже давним давно виконані. Найкращий період для клубу, був період існування ФК «Полісся», як фарм-клуб ФК «Десна». Перспективна молодь стояла в черзі до клубу «Полісся», який потім давав шанс заграти в першій команді області «Десні». Хотілось би, щоб і сьогодні ми бачили молодих, креативних футболістів, яких нажаль обмаль. Хочеться отримати нових футбольних почуттів та вражень. Не бігати заради швидкоплинних перемог та медалей, а поступово виховувати футболістів, у яких з’явився би шанс заграти на професійному рівні. Тому стратегія клубу на сьогодні і направлена на виховання футбольної молоді..

 

- Розкажіть, як з’явилась ідея створення команди, та чому саме у Добрянці?

– Я народився і виріс на Ріпкинщині у невеличкому селі поблизу Добрянки . Там , Вербівці ,свого часу облаштував перші футбольні ворота . У1992 році Тоді я ще сам грав у футбол за “Домобудівник”, потім за чернігівське “Динамо”, потім, коли створив “Полісся”, за “Полісся” грав. Після закінчення педінституту приїхав до батьків. Грали дві команди – Ріпки і Добрянка. Я інтуїтивно зайшов подивитися. І мені стало соромно, що на тому стадіоні, на якому я в дитинстві бігав, команда Добрянки програвала з великим рахунком. А грали хто в чому: хтось в кедах, хтось в бутсах, хтось босоніж. М’яч ледь не волейбольний. Диряві сітки на воротах. Після гри я зібрав команду, сказав: “Хлопці, ви не засмучуйтесь. Давайте купимо форму, створимо клуб, побудуємо стадіон і будемо через декілька років не тільки чемпіонами району, а й чемпіонами області», – жартома сказав, але так воно і сталося. Поступово мене це заразило. Наприкинці жовтня 1992 року був створений клуб. Напевно, це одна з небагатьох аматорський команд, яка має безперервну історію виступів протягом 25 років зі своєю філософією.

 - Так, так. Мешканці селища Добрянка були свідками багатьох спортивних свят, футбольних турнірів та концертів. Повертаючись до емоцій… Які найяскравіші моменти, які закарбувалися в пам’яті за життя «Полісся»?

У 2003 році товариська гра з  командою із Сербії БСК «Белград», після якої підписав контракт з ФК «Десна» перший легіонер, захисник Мілан Загорац.

 В 2002 році на 10-річчя ФК «Полісся» була незабутня товариська зустріч з футболу з ветеранами київського «Динамо» та у 2006 році урочисте вшанування 300- річчя селища Добрянка. Тоді з яскравим концертом, радував жителів селища, народний артист України Іво Бобул. Так що маємо традиції , які варто продовжувати .

- Особливо запам’яталися міжнародні товариські зустрічі з футболу зі збірною штату Каліфорнія(США) - 1999 рік. На цей матч зібралась рекордна кількість глядачів – понад 3 тисячі. Бабусі й дідусі йшли на футбол, як на пасху. Одягнені в святкове. Більшість вболівальників просто не вірили, що до Добрянки може приїхати справжні американські футболісти. Тому, звичайно, більшість йшла з цікавості.

Чи правда, що саме після цього матчу вас запросили в великі коридори влади та запропонували очолити Десну?

Так, це правда.

-         у серпні 1999 році вам запропонували очолити футбольний клуб «Десна». Напевно, це найкращий період існування клубу, як і для гравців, так і для вболівальників та розвитку інфраструктури в цілому. Адже очоливши команду, Ви отримали попелище з боргами, а перетворили її на один із відоміших брендів професійної ліги. Ви повернули тисячі вболівальників на трибуни та дали можливість заграти місцевим футболістам. І Не всі одразу  повірили в успіх тридцяти однорічного хлопця з Добрянки, який заставив всіх змінити своє ставлення до клубу і його позиції в футбольному світі. Розкажіть свої враження від цього періоду?

– Перше – коли я прийшов у 1999 році, це була одна з найнижчих точок падіння “Десни”. Останній рядок у турнірній таблиці. Це був серпень, з команди всі розбіглися, 10 місяців не платили зарплату, боргів було – від відключених телефонів до боргів перед місцевими кафе. Ми намагалися домовитися з якимось кафе, щоб годувати команду, але куди б ми не пішли, скрізь “Десна” була винна від 50 до 150 тисяч. Спочатку ситуація була безвихідна. Начебто всі обіцяли допомогу… У підсумку, по суті, перші 2-3 роки ми розгрібали борги. Безгрошів’я було найбільшою проблемою. Місто почало виділяти якісь невеликі гроші,, плюс трохи давав бюджет області. Усе. На ті часи виходити у Першу лігу, боротися за неї з бюджетом 1 мільйон гривень – було нереально. Знаходили моменти, щоб заробити. Титульних спонсорів знайти було важко. Загалом, десь до 2003-04 років було дуже скрутно.

Разом з усіма проблемами, було багато чого й позитивного. В першу чергу ми об’єднали всі дитячі спортивні школи, де працювала єдина система підготовки до головної команди області. стимулювали не тільки футболістів, але й тренерів дитячих шкіл і системно із року в рік з’являлися перспективна молодь, яка проходила  свій шлях починаючи з ФК полісся і найкращі потрапляли до Десни. Запам’ятався вихід до першої ліги, приїзд шахтаря у кубку України. На матч з донне чанами прийшла рекордна кількість глядачів 16800. Запам’яталась історія й першої появи Андрія Ярмоленка у складі Десни у грі проти луцької Волині. Мені особисто тоді довелось вмовляти Юхима Школьникова та Олександра Томаха, щоб його поставили у склад. Це було складно, але я переконав. І не помилився. Андрій тоді забив два м’ячі і був визнаний кращим гравцем матчу.

qtq5niqrwvc.jpg

– Чому повірили саме в нього?

– Я дуже ретельно за ним стежив з 15 років, дзвонив тренерам. Сам неодноразово відвідував матчі з його участю. Він прогресував, виділявся. Хоча недоліків теж було не мало. Права нога слабка, не достатньо вміла гра головою… тоді він грав на позиції нападника. Спочатку Андрій успішно дебютував у складі «Полісся» де забив свої перші м’ячі у дорослому футболі, й відрізнявся від інших своєю наполегливістю та креативністю, а вже через декілька місяців був переведений до «Десни».

-         у 2004 році ви стаєте віце президентом професійної ліги України. І саме за вашої ініціативи впровадженно зміни в регламенті змагань професійних клубів першої та другої ліги, щодо обов’язкової участі у матчах гравців віком до 18 років. Після цього нововведення „плодів” довго чекати не довелося, футбольна Україна почула не тільки про Андрія Ярмоленка,  але й Олександра Романчука, Віталія Гавриш, Тимура Рустамова?

-         Це був великий поштовх для всього українського футболу, який дав можливість розкритися молодим талановитим футболістам практично в кожному регіоні.

 - Іване Петровичу!Не раз доводилося чути :будучи президентом і ФК «Десна » і ФК «Полісся», Ви більше уболівали за добрянську команду…

- А що тут дивного? Моє серце належить ФК «Полісся». Це моє рідне дітище. Величезна кількість сил, емоцій і почуттів вкладається на розвиток команди, не говорячи вже про фінансову її складову. Тим більше, як я вже казав, це моя маленька батьківщина, де я народився, де й досі живе моя мама. Для мешканців Добрянки, футбол – це завжди маленьке свято. Для мене це велике щастя ,коли земляки радіють голам та перемогам «Полісся»

  

-         Іване Петровичу, прийміть наші щирі вітання з нагоди 25-ти річчя ФК «Полісся».Бажаємо Вам терпіння та натхнення в цій нелегкій справі. Маємо велику надію, що ця самобутня команда, з вибудованими роками власними  традиціями, ще не один рік буде радувати шанувальників своїми досягненнями!  

   - Дякую! Я вдячний всім гравцям,тренерам, вболівальникам які за ці 25 років пройшли свій шлях разом з добрянським Поліссям. Футбольний клуб зі своєю філософією розвивав не тільки футбольні якості, але й прививав людські цінності. тому Бажаю кожному з вас, в цей нелегкий час, в першу чергу залишатися людиною. І щоб у вас  завжди була можливість дарувати радість людям. 

 
< ПопередняНазар Волошин - гравець ФК Олександрія   Івану Петровичу Чаусу 50!Наступна >

Наступна гра

 
        29 вересня 2018 року
Українська Прем'єр Ліга

Десна U-21 (Чернігів)
Ворскла U-21 (Полтава) 
 Початок: 15:00

Турнірна таблиця

 
Чемпіонат області 
з футболу 2017 року
 м Команда  і  м'ячі  о 
 1 Агродім(Бахмач) 24  70-20  64
 2  Ніка (Чернігів) 24  60-16 59
 3 ФК Чернігів 24 59-17 58
 4  Кудрівка (Сосниця) 24  57-21 45
 5 Зернопром(Анисів) 24 

39-27

38
 6 Фаворит (Корюківка) 24 50-37 36
 7  Кремінь (Ічня) 24 31-27 36
8  Полісся (Добрянка) 24  49-60  30
 9 Динамо (Ніжин) 22  34-58 21
 10 Фк Прилуки 24  41-55  20
 11 ФК Городня 24  18-61 16
 12  Десна-2 (Чернігів) 24 21-56  13
 13  Ревна(Семенівка) 24 14-66  10