12345

ФУТБОЛЬНИЙ КЛУБ "ПОЛІССЯ"

Останній матч  
28 жовтня 2017 року
Чемпіонат області з футболу

ФК "Полісся" (Добрянка)
ФК "Прилуки" (Прилуки)
3:0
хЛТБЙОУЛЙК РПТФбМ

Реклама

Вхід користувачам.


Ще не зареєстровані?

Новини на E-mail


 

Іван Чаус: «Я не бачу для себе місця в "брудному" футболі».

09.06.2009
Як відомо, два тижні тому з посади віце-президента футбольного клубу „Десна” пішов Іван Чаус – відома у чернігівському футболі людина, колишній віце-президент ПФЛ України.

Довкола цього факту точиться чимало розмов, чуток і пересудів. Багато вболівальників і досі не можуть зрозуміти, з якої причини „Десну” залишив один з найуспішніших футбольних менеджерів України.

Відразу після звільнення з віце-президентства автор цих рядків звернувся до Івана Петровича з проханням дати інтерв’ю, але тоді він відмовився („Зараз не хочу ні про що говорити. Потім...”).

Друга спроба поспілкуватися з Іваном Чаусом виявилась більш вдалою. „Приїжджай, поговоримо” – сказав він по телефону, і через півгодини ми вже сиділи один навпроти одного в його невеличкому офісному кабінеті.

- Іван Петрович, спочатку розкрийте „таємницю” вашого залишення посади віце-президента „Десни”.

- Коли в лютому нинішнього року я вдруге прийшов у „Десну”, моєю головною метою було зробити чернігівський футбол „чистішим”, звільнити його від того бруду, що накопичився упродовж останнього часу. Під брудом я маю на увазі як підкуп суддів, так і перетворення команди на „розмінну карту” в політичних іграх. Моє бажання було щирим, адже „Десна” для мене рідна, їй я віддав без малого 10 років свого життя.

Коли я тільки-но познайомився з нинішнім президентом „Десни” Олександром Поворознюком (було це ще під час президентства В.Короткова – О.В.), то зрозумів, що хоча у футболі він ані трохи не розбирається, але прагне зробити щось корисне для команди. Тоді він обіцяв вкладати кошти в розвиток дитячо-юнацького футболу, підтримку тренерів ДЮСШ Чернігова і області.

Але коли Поворознюк став президентом клубу, то відразу діаметрально змінив свої плани. „Мені все це непотрібно. Я сам привезу футболістів, які гратимуть у „Десні”. Такий поворот на 180 градусів змусив зробити висновок, що Поворознюк або не є людиною слова, або просто виконує чужу волю. Зрозумівши це, я відразу написав заяву на звільнення, бо не бачив перспектив подальшої роботи з ним.

- Але на офіційному рівні пройшла інформація, що ви звільнились не з власного бажання, а вас звільнили.

- Це була відверта брехня з вуст Поворознюка. Для чого він це зробив, я не знаю. Можливо, для піару. Можливо, його про це попросили...

- В інтерв’ю Олександра Поворознюка, яке він дав кореспонденту газети „За Чернігів”, новий президент клубу сказав, що звільнив вас і головного бухгалтера „Десни” начебто через те, що ви використовували гроші не за цільовим призначенням.

- Це просто смішно і водночас підло з його боку. Поворознюк у футболі без року тиждень, але вже беззастережно порушує футбольну етику. За кожну витрачену гривню я можу дати звіт. Навіть більше того – у скрутний час я вкладав у „Десну” власні гроші.

За той час, що я був віце-президентом „Десни”, від Поворознюка на рахунок „Десни” не надійшло ніяких коштів, хоча він і переконує, що утримував команду, проплачував передсезонні збори. Валерій Коротков же стверджує, що вкладав у команду виключно власні кошти. Нехай з’ясовують це між собою.

Якщо ж Поворознюк і надалі підло брехатиме, вводячи в оману тисячі людей, я залишаю за собою повне право звернутись на захист своєї гідності до суду. В будь-якому випадку я готовий зустрітися з ним віч-на-віч в прямому ефірі на телебаченні чи на радіо, і тоді кожен зрозуміє, хто є хто, і хто чого бажає для чернігівського футболу.

- Наскільки я розумію, рішення залишити „Десну” не було спонтанним і миттєвим?

- Однією з останніх крапель, що переповнила чашу терпіння, стала розмова з матір’ю одного з юних чернігівських футболістів. Зі сльозами на очах вона скаржилась, що її син, дійсно дуже здібний футболіст, непотрібен у Чернігові і в пошуках кращої долі зібрався їхати в Донецьк. І тут питання навіть не в Поворознюку. Зараз йде повна деградація чернігівського футболу, ми вирощуємо молоду зміну, яка тікає в інші міста і клуби, бо в головній команді області для них немає місця. В „Десні” ж тим часом грають „варяги”.

Майбутнього у команди, в якій майже немає місцевих футболістів, немає, і болільники це чудово розуміють. Подивіться, скільки їх сьогодні приходить на стадіон – 2-2,5 тисячі. А коли в „Десні” грали переважно вихованці чернігівського футболу, домашні матчі команди відвідувало по 7-8 тисяч вболівальників. Найстрашніше те, що обрушилась налагоджена роками система підготовки футболістів, після якої почався повний безлад.

- Яким з огляду на вищесказане ви бачити найближче майбутнє „Десни”?

- Це буде привізна команда, для гравців якої честь чернігівського футболу не матиме жодного значення. Без турботи про розвиток дитячо-юнацького футболу будь-яка команда не немає перспектив.

- Іван Петрович, чим плануєте займатися після залишення посту віце-президента „Десни”?

- Чесно кажучи, зараз я хочу відійти від того бруду, яким сьогодні заповнений чернігівський футбол. Найперше хочу відкрити Фонд Софії Русової і відбудувати її садибу в селі Олешні. Я сам народився в тих місцях, там – моє родове коріння і могили пращурів. Дізнавшись про незвичайну історію життя Софії Русової, я захопився цією історичною для України постаттю і тепер вважаю своїм обов’язком, щоб пам’ять про неї назавжди залишилась на Ріпкінській землі.

Є й інші проекти, на здійснення яких у мене раніше не вистачало часу. Це увічнення в Добрянці імені Омеляна Пугачова, дослідження життя місцевих старообрядців та добрянських купців. Всі ці справи для мене є духовним збагаченням. „Наковтавшись” футбольного бруду, я хочу відійти в духовний світ, щоб відпочити і принести Батьківщині і її людям ще якусь користь.

- Як і раніше, ви залишаєтесь на чолі футбольного клубу „Полісся” з Добрянки?

- Звичайно. 17 років я утримую цю команду, і кидати її ні в якому разі не збираюсь. Вона і надалі гратиме як в чемпіонаті області, так і на Кубок України. Сподіваюсь, що прийде час, коли „Полісся” вийде на рівень професійного футболу, у другу лігу. У перспективних планах - створення футбольної Академії.

- Час має властивість змінюватись. Чи бачите ви для себе можливість повернутися у верхи чернігівського футболу?

- Кажуть, що ніколи не кажи „ніколи”, так? Але при сьогоднішніх „розкладах” в чернігівському футболі, коли порядність і безпосередньо футбол відходять на треті позиції, а на перші виходять політика і піар, я для себе місця в ньому не бачу. Якщо у світі і в Україні сьогодні економічна криза, то в чернігівському футболі – справжня руїна. Це боляче і сумно...

- У кожної людини має бути мрія. Про що мрієте ви?

- Моя мрія – відвідати Почаївську лавру, побувати в Кам’янці-Подільському і Львові, у Сокиринцях, Тростянці, Качанівці. Там – наша історія, наш духовний початок. Настає час, коли до цього звертаються і серце, і душа...

Отже, на розсуд читачів автор надав інтерв’ю з вже колишнім віце-президентом „Десни” Іваном Чаусом. Хто є хто в чернігівському футболі – судіть самі, бо ж про кожну людину судять насамперед по її справах.

 

Олександр Волощук.
Високий Вал 

 
< ПопередняСтворено благодійний фонд Софії Русової   Календар чемпіонату області 2009.Наступна >

Наступна гра

 
        29 вересня 2018 року
Українська Прем'єр Ліга

Десна U-21 (Чернігів)
Ворскла U-21 (Полтава) 
 Початок: 15:00

Турнірна таблиця

 
Чемпіонат області 
з футболу 2017 року
 м Команда  і  м'ячі  о 
 1 Агродім(Бахмач) 24  70-20  64
 2  Ніка (Чернігів) 24  60-16 59
 3 ФК Чернігів 24 59-17 58
 4  Кудрівка (Сосниця) 24  57-21 45
 5 Зернопром(Анисів) 24 

39-27

38
 6 Фаворит (Корюківка) 24 50-37 36
 7  Кремінь (Ічня) 24 31-27 36
8  Полісся (Добрянка) 24  49-60  30
 9 Динамо (Ніжин) 22  34-58 21
 10 Фк Прилуки 24  41-55  20
 11 ФК Городня 24  18-61 16
 12  Десна-2 (Чернігів) 24 21-56  13
 13  Ревна(Семенівка) 24 14-66  10